Oslobođenje BIH

PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE

Važna pobjeda Slavije u borbi za opstanak

U subotu su u prvenstvu Bosne i Hercegovine za košarkaše odigrane tri utakmice Lige za opstanak, važna pobjeda Slavije kod kuće. U posljednja tri kola će biti jako zanimljivo u borbi za opstanak u prvenstvu BiH za košarkaše.

Slavija je na svom parketu slavila važnu pobjedu protiv Prijedor- Spartaka 83:73. Sokolovi su, što je također bitno, porazili goste većom razlikom nego su izgubili u Prijedoru, tako da sada imaju dvije pobjede više i bolji međusobni duel. Ipak, bitka za opstanak još nije završena, te će posljednja tri kola biti jako zanimljiva u borbi za očuvanje statusa u elitnom rangu bh. košarke. Slavija je izvrsno ušla u meč i povela 17:2, a prvu četvrtinu završava sa +14, 27:13. Ipak, tada se stvari mijenjaju, Prijedor Spartak uzvraća istom mjerom, pravi seriju 17-2 za potpuni povratak u meč i onda preokret, a na poluvrijeme nosi +1, 37:36. Egal utakmica se nastavlja u 3/4, Slavija malo zateže odbranu, ali ne stiže da se naplati u napadu, pa Prijedorčani uoči posljednjih 10 minuta imaju +1, 53:52. U 4/4 je proradio i Slavijin napad, Filip Njegovanović veže tri trojke, postižu Sokolovi ukupno 31 poen i na kraju završavaju sa +10, 83:73. Najefikasniji kod Slavije je bio upravo Njegovanović sa 23 poena, dok je David Maran ubacio 14…