Kurir

LUD MEČ

Partizan dva puta vodio u derbiju, Zvezda posle drame i preokreta iz penala stigla do pobede

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan u 173. večitom derbiju s rezultatom 3:2 (1:1). Strelci za crveno-bele bili su Gelor Kanga iz penala, Šerif Endjaj i Aleksandar Katai s bele tačke, dok su za crno-bele golove dali Samed Baždar i Ksander Severina.

Fudbal visokog tempa i energije pokazali su igrači dva kluba u prvih 25 minuta. Napao je Partizan, Baždar je u 2. minutu već video loptu u mreži, ali je Glazer bio kao mačka. Odmah zatim dve šanse za gol Crvene zvezde, prvo se spetljao Stamenić, a Bukarije, nakon što je promešao celu odbranu rivala, traljavo šutirao. I taman kada je domaćin stisnuo rivala, sevnula je kontra preko Severine, koji je na spavanju uhvatio Rodića. Dobar centaršut Stojkovića, Baždar je posle šuta glavom pretvorio u gol i erupciju oduševljenja na južnoj tribini. Bio je to 11. minut. Jeftina greška Kovačevića skupo je koštala Partizan. Ivanić je uzeo živu loptu, a nakon što ga je oborio golman Krunić, precizan sa 11 metara bio je Kanga. Izjednačila je Zvezda, a severna tribina je eksplodirala. Oba rivala su do kraja imali šanse, Partizan preko Goha, koji je pogodio stativu, dok su Endjaj i Bukari dva puta pokazali da su daleko od forme. Taktički je Albert Nađ nadigrao Vladana Milojevića početkom drugog dela. Partizan je koristio svaku Zvezdinu grešku,…