Alo

MADRIĐANI SA PENALA SKINULI SITI SA TRONA

Derbi duel četvrtfinala Lige šampiona odlučili jedanaesterci

Dramatčnije nije moglo. Boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3) Real Madrid je eliminisao branioca trofeja Mančester siti iako je tokom 120 minuta igre na “Etihadu” bio inferiorniji.

Na drugom kraju Evrope, Bajernu je bio dovoljan jedan gol (1:0) da eliminiše Arsenal i plasira se u polufinale. Rodrigo je šokirao sve na “Etihadu” već u 12. minutu, kada je iskoristio sjajan pas Vinisijusa ii z drugog pokušaja matirao Edersona. Od toga trenutka Siti je krenuo svim silama ka golu Reala. Ređale su se šanse, promašaji i odbrane veoma raspoloženog Lunjina, da bi agoniju prekinuo ko drugi do Kevin de Brujne. Belgijanac je u 76. minutu iskoristio slabu reakciju Ridigera i zatresao mrežu. Samo par minuta kasnije mogao je doneti svom timu potpuni preokret, ali je šutirao preko gola iz veoma izgledne situacije. Kako golova u regularnih 90 minuta nije bilo, meč je otišao u produžetke. Timovi su u dodatnih 30 minuta više brinuli o svom golu nego o protivničkom, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Modrić je bio neprecizan za Real, dok su kod domaćina kiksnuli Kovačić i Bernanrdo Silva. Peti penal za kraljevski klub izveo je Ridiger i tako se iskupio za gol koji je primljen njegovom krivicom.